05 Mar

În acest început frumos de primăvară, când natura renaște, renaște speranța, bunătatea și credința. Elevii Liceului Teoretic cu Profil de Limbi Străine “Mihai Eminescu” din municipiul Chișinău, susținuți de învățători și coregrafi, au evoluat în cadrul celui mai frumos concert de caritate. Copiii s-au solidarizat cu durerea Biancăi Bandalac, care la vârsta de 10 ani a fost diagnosticată cu leucemie și acum, mai mult ca oricând, are nevoie de susținere morală și financiară. Timp de o oră și jumătate micii artiști ai liceului au lăsat emoțiile în clasă și au urcat pe scena ospitalieră, bucurând ochii spectatorilor cu dans, cântec și teatru. “ Bianca este o fetiță talentată și deșteaptă, dansează frumos, învață bine și desenează extraordinar”, așa o descriu colegii de clasă, așa o cunosc învățătorii. Picturile sale au fost expuse în holul liceului, fiind admirate și apreciate de către toți cei care o așteaptă cu drag să revină la școală.

DSC_0504DSC_0575DSC_0610DSC_0637DSC_0726DSC_0765DSC_0779DSC_0792

 

Scrieți un comentariu