01 Mar

În cadrul Festivalului Internațional „Mărțișorul copiilor” desfășurat în data de 1 martie, copiii LTPLS „Mihai Eminescu” Gradinar Ariana- cl. II; Roșca Matei- cl. IV; Matulina Mihaela- cl.VII au încântat publicul cu piesele muzicale interpretate pe scena L.T. „Gh. Asachi” din mun. Chișinău. Instruiți și ghidați cu multă măiestrie și devotament de sufletul ăntruchipat al artei muzicale, dna Rogovschi Larisa, copiii, premianți ai concursurilor municipale „Ploaia de stele”, au dăruit din căldura, din bucuria și inocența primăverii zâmbete, dragoste și bună voie publicului prezent. Tinerele talente ale LTPLS „Mihai Eminescu” sunt aidoma firelor plăpânde de ghiocei, vestitori ai reînvierii, precum și sprijinul, demnitatea și iscusința profesorilor, cei care valorifică arta frumosului în dăruirea și perpetuarea neamului.

Scrieți un comentariu